OTO EKSPERTİZ

Oto Ekspertiz Nedir?

Exper kökünden Türkçeye geçen bu kelime; belirli bir konuda teknik bilgisi olan kişi anlamına gelir. 2. el oto ekspertiz kelimesi ise oto expertiz ustalarının teknik cihaz ve ekipmanlarla otomobilleri detaylı bir biçimde incelemesi sonucu rapor bildirmeleridir. Oto ekspertiz işlemi sayesinde almayı düşündüğünüz aracın geçmişinde varsa başına gelmiş kaza ya da darbe olaylarını öğrenebilirsiniz. Oto expertiz işlemlerinde; mekanik -motor - şanzıman - alt takımlar - elektronik aksamlarında bulunan arızalar, değişen parçalar ve olası kaportada boya işlemleri ortaya çıkmaktadır.

Neden Oto Expertiz Hizmeti Almalısınız?

Araç sahipleri kendi bilgi ve tecrübeleri dahilinde ya da satıcının beyanına dayanarak aldıkları otomobiller konusunda sonradan ortaya çıkan masraflarla sıklıkla mağdur edilmektedir. Bu sorunlar özellikle boya ve kaporta da ortaya çıkan hasarlar açısından yaşanabilmektedir.

Bu konuda araçların dışarıdan görünen kusursuz görüntüsü ne yazık ki insanlar üzerinde aldatıcı etkiler yaratabiliyor. Oysaki araç içinde yer alan aşırı yıpranmış parçalar ya da kaza geçmişi sonucunda aracın değiştirilmiş parçaları bu noktada gözden kaçırılabiliyor. Boyanmış bölümler ise araca değer kaybettiriyor..

Bu açıdan sağlıklı bir araç satın alımı için araçtaki kusurlar gün ışığına çıkarılmalı, böylelikle satış işleminin ardından yaşanabilecek binlerce liralık sürpriz masraflardan kaçınılmalıdır. Bu yüzden hakkınızın korunması ve aldatmalara maruz kalmamanız adına mutlaka uzman kadrodan oluşan bir oto expertiz firmasına almak istediğiniz otoyu inceletmenizi öneririz. Mezitli oto expertiz firması ise bu konuda profesyonel kadrosuyla her zaman hizmetinizdedir. Oto ekspertiz işlemleri sayesinde; aracın geçmişte yaşadığı kazaları - hasar kaydını, km bilgilerini, değişen parçalarını, mekanik aksamında olası masraf çıkarabilecek tüm noktaları öğrenebilir ve araçlarınızla ilgili olarak en sağlıklı oto analiz raporlarını alabilirsiniz.