NEDEN OTO EKSPERTİZ YAPTIRMALIYIM ?

            Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasında seçkin bir yere sahip olan Mezitli Oto Eksperiz olarak sizleri neden oto ekspertiz yaptırmanız gerektiği konusunda bilgilendirmek isteriz.

Almak istediğiniz araç her ne kadar dıştan temiz görünse bile bazı bölümleri aşırı yıpranmış veya bir kaza sonucu bölümleri değiştirilmiş ya da boyanmış olabilmektedir. Bu durumda;

            2. El araç alırken ya da satarken aracınızın tüm kusurlarını bilmek sağlıklı bir alış verişin gerçekleşmesi açısından önem arz etmektedir. Eğer araçtaki kusurlar bilinmez ise hem satıcının satış anında hem de alıcının satıştan sonra sıkıntılar yaşamasına sebebiyet verecektir. Satıcı satış esnasında aracında bilmediği kusurlar için son anda ya aracın satışını  gerçekleştiremeyecek yada aracın fiyatında ciddi düşüşler yapmak zorunda kalacaktır. Alıcı ise bu kusurları bilmeden aracı alır ise değerinden yüksek bir bedele aracı almış ve satış esnasından sonrada binlerce liralık masraf ile karşı karşıya kalmış olacaktır.

Bu nedenle Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasında en iyisi olan Mezitli Oto Ekspertiz olarak hem satıcının hakkını hem de alıcının hakkının korunması, sağlıklı bir araç satışının gerçekleşmesi, her iki tarafında maddi zararlara maruz kalmaması açısından araç şatış ve alımından önce Oto Ekspertiz yapılması büyük önem taşımaktadır.

Tüm bu sebeplerden dolayı aracınızı Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasında güvenilir, kendini halka kanıtlamış, doğru ve tarafsız oto ekspertiz hizmeti veren firmalardan birisi olan Mezitli Oto Ekspertiz de aracınızı Oto Ekspertiz yaptırarak içiniz rahat bir şekilde satış işlemini gerçekleştirebilirsiniz.