Fren Testi

Fren Testi Nedir? Fren Testi Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde gelişen teknoloji, ekspertiz hizmetlerini daha donanımlı bir hale getirdi. Uygulamalar, yöntemler ve ölçüm cihazlarının hassasiyeti, her türlü testi çok daha kolay ve olumlu bir eksen üzerine oturtuyor. Sağlıklı ve güvenliği test sonuçları, grafiklerle ve fotoğraflar ve desteklenerek insanları amacına ulaştırıyor. Bakanlığın çıkarttığı yeni yönetmelikler çerçevesinde artık oto ekspertiz işlemi yapan firmalar yönetmeliğe uygun olarak yetki belgesi alacak ve garantili olarak ekspertiz işlemi yapacaktır. Bu konuda biz de Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasında seçkin bir yere sahip Mezitli Oto Ekspertiz firması olarak gerekli olan yetki belgesine sahip olarak bu konuda uzman personelimiz ile birlikte hizmet etmekteyiz.

 

Elektrik tahrikli tambur üzerine çıkarılmış olan araçların, test esnasında burada fren yapması sağlanır. Burada temel amaç ise boşta olan sürtünme veya yalpalama oranını belirlemek. Her bir dingilin buradaki dengesizliği veya eksikliği, ölçülerek hesaplanır. Hayati bir önem taşıyan fren testi esnasında hazırlanan ekspertiz raporları, araçların hayati değerlerini en iyi şekilde belirlemektedir. Özellikle son yıllarda uygun fiyatlarla kaliteli hizmeti bütünleştirmeyi başaran şirketler, ekspertiz için tercih ediliyor. Araçların sadece ticari boyutlu değerlendirilmesi doğru değil. Günlük olarak performans ölçümü konusunda da fren testleri çok önemli bir yer tutuyor. Sağlam, dayanıklı ve eksiksiz bir aracın trafikteki avantajlarını aklınızda tutun. Düzenli ve dengeli bakım onarımın yanısıra fren testi konusundaki eksiksiz testler, araçların güvenliğini hatta seyahat eden insanların can güvenliğini en üst noktaya taşıyor. Bu uygulamada test sonuçlarının rapor haline getirilmesinde, grafikleri ve görsel olarak olay anında çekilmiş fotoğrafların yer alması, raporu çok daha kompleks ve işlevsel bir hale getirmektedir. Gerekli görüldüğü hallerde fren testine tabii tutulan araçların, adeta ömrünü uzatan bir sistemden yararlandığını söyleyebiliriz.

Yıllardan beri otomobil sahiplerinin veya müşterilerinin güvenilir adresi olan Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasındaki Mezitli Oto Ekspertiz fren testi konusunda da oldukça donanımlı ekipman kalitesine sahiptir. Elemanlar nasıl ki tecrübeli ve profesyonel olarak size yardımcı oluyor, ekipman kalitesi ve ölçüm cihazlarının bu konuda teknolojiyi en iyi şekilde desteklediğini söyleyebiliriz. Aracımız hakkında en detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz Mersin Oto Ekspertiz firmaları içerisindeki en iyisi konumunda bulunan Mezitli Oto Ekspertiz size hazırladığı raporlarla hem can güvenliğinizi destekliyor hem de paranızı sokağa atmamanız konusunda size yardımcı oluyor.