Yol Sürüş Testi

Eğer yeni bir araç alıyorsanız mutlaka anlaşma yapmadan ve aracı satın almadan önce oto ekspertiz testi yapmanızı öneririz. Bildiğiniz gibi araçlarda önceden yaşanmış kaza - darbe olayları otolarda; mekanik, motor - şanzıman - alt takımlar, elektronik akşamlarda büyük hasarlar yaratarak tamiri imkansız kayıplara neden olmaktadır. Bu yüzden satın alacağınız 2. el araç konusunda mutlaka ekspertiz testi ve yol sürüş testi gibi öngörüleri uzman kişiler eşliğinde yaptırmaktan kaçınmamalısınız. Aksi takdirde yüksek fiyatlar ödeyerek sahip olduğunuz yeni otomobiliniz, size maddi - manevi büyük kayılar yaşatabilir.

Yeni bir otomobil aldığınızda başlangıç olarak oldukça şüpheli davranmanızı ve görünüşe aldanmamanızı öneririz. Söz gelimi bu konuda dışardan oldukça temiz görünen araçlar bile yorgun motoru, yıpranmış parçaları, değiştirilmiş aksamları ve boyanmış bölümleriyle çok başınızı ağrıtabilir. Ayrıca hasarlı bir aracı ederinden çok daha yüzsek fiyatlara alarak binlerce liralık masrafla karşılaştığınızda büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Baştan sona sağlıklı bir araç satışının gerçekleşmesi ve mutlu - memnun araç sürüş keyfinin her daim sürmesi için oto expertiz testinin önemli bir ayağı olan yol sürüş testiyle aracınızın durumundan haberdar olabilirsiniz. Mezitli uzman oto expertiz kadromuzu tercih ederek yaptıracağınız kısa bir sürüş testi sonucunda önül ferahlığıyla araç alım işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Yol Sürüşü Testi Nasıl Yapılır?

Yol sürüş testi açık alanda yol üzerinde standart sürüş işlemiyle yapılan ve birkaç dakika süren kısa bir testtir. Bu testte; yol sesinin araca etkileşimi, soğutma fanının çalışma periyodları, motor performansının durumu, direksiyon sisteminin akıcılığı incelenerek varsa olası aksaklıklar arabayı almak isteyen kişilere bildirilir. Bu sayece çok daha güvenli, keyifli ve sağlıklı araç sürüşlerine kapı aralanmış olur.