Motor Performans Testi

Mezitli oto expertiz firması, motor performans testlerini tamamen kapalı ve güvenli parkurlarda yapmaktadır. Motor performans testi sonucunda aracınızın motoru;

  • 1 - kaç beygir güç üretiyor
  • 2 - üretilen bu gücün ne kadarı aktarma organlarında kayba uğruyor,
  • 3 - motorda kaç tork güç sağlanıyor ortaya çıkarılarak rapor edilmektedir.

Hiçbir test istasyonunda olmayan ‘Cer Kuvvet testini’ sadece firmamızda bulunan Mersin Mezitli Oto Expertiz firmasında yaptırabilirsiniz. Bununla beraber bu test sayesinde aracınızda bulunan ateşleme ve yakıt sistemindeki düzensizlikler grafikler sayesinde görülmektedir.

Motor performans testi sonucunda;

  • 1 - motorun ne kadar ömrünün kaldığı
  • 2 – motorun ne kadar yıprandığı
  • 3 - gerçek kilometresiyle orantılı güç kaybı oluşup oluşmadığı
  • 4 - motor ile aktarma organları arasında olası hasar veya arıza mevcudiyeti ortaya çıkarılmaktadır

Motor performans testi Mezitli oto expertiz firmasında DYNO isimli test cihazıyla yapılmaktadır. Araç çekiş durumuna göre test cihazı üzerine uygun olarak yerleştirilir ve ardından yol koşullarına paralel olarak hızlandırılır. Böylelikle DYNO test cihazından aracın motoru ile ilgili gerekli sonuçlar ve bilgiler alınır.

Motor Testi Sonuçları

Motor testi sayesinde araçlarda bulunan olası yanma odası kaçakları keşfedilebilir. Bu sayede zamanla büyüyerek oluşacak ve araca büyük zarar verecek olan ‘gizli hararet’ ısı yükselmeleriyle ilgili (Gömlek, blok veya üst silindir kapağı çatlakları) oluşumlarının önüne geçilebilir. Zaman içinde motor hararetine dönüşerek araçlara büyük zarar verecek bu oluşumların önüne geçilmesi araç sahiplerini büyük tehlikelerden ve masraflardan korumaktadır. Mezitli oto expertiz firmasını tercih ettiğinizde araçlarla ilgili olarak en sağlıklı ve güvenli motor performans testlerini yaptırabilirsiniz. Bu sayede tüm yanma odası kaçakları teşhis edilir ve arızanın erkenden motor iç aksamlarına sıçramasını önlenmiş olur.