Araç Alt Sistem Kontrolü

Uzun zamandır almak istediğiniz 2. el aracı dilediğiniz model ve yaşta buldunuz ve fiyatı da bütçenize oldukça uygun. Peki, almaya yeltendiğiniz araç acaba göründüğü kadar temiz mi? Yoksa gözle görülmeyen bir dizi kusuru var mı? Elbette bunu expertiz işlemlerini yaptırmadan bilemezsiniz. Mezitli oto expertiz firmasını aradığınızda ise olası araç kusurlarının her birinden haberdar olursunuz.

Araçta değişime uğramış parçalar var mı, kaportasında boya var mı, aşınmış ve yenilenmeye ihtiyacı olan parçaları mevcut mu gibi tüm soruların cevabını alarak araçta var olan tüm kusurları A dan Z ye öğrenebilirsiniz. Ayrıca aracın kaza geçmişi ya da darbesi var mı, mekanik -motor - şanzıman - alt takımlar, elektronik aksamlarında her hangi bir sorun bulunuyor mu tüm bu soruların cevabını açığa kavuşturabilirsiniz. Araç alt sistem kontrolü de expertiz işlemlerinde önemli rol oynayan bir test tipidir.

Araç Alt Sistem Kontrolü Nasıl Yapılır?

Araç alt sistem kontrolünde araç, hidrolik bir lift yardımı ile havaya kaldırılır. Böylelikle araçta yol şartlarına bağlı olarak alttan aldığı herhangi bir darbe olup olmadığı incelenir. Örneğin zorlu ya da kasisli + çukur yol şartlarından doğan egzoz sistemi çürüme ve aşınmaları, araç altı paslanma – çürüme sorunları, korozyon problemleri bu şekilde ortaya çıkarılır.

Mezitli oto expertizi firmamızda; motor performans, kaporta boya testleri, araç alt sistem kontrol işlemleri, fren sistemleri, süspansiyon sistemleri, mekanik – elektrik aksam testleri, yanal kayma, lastik derinlik testi, CS motor testi, yol sürüş testi büyük bilgisayarlı cihazlarla özel olarak yapılmaktadır. Firmamızı arayarak; maxi paket, ultra paket, plus paket gibi farklı fiyat ve seçeneklerdeki expertiz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Böylelikle tüm araçların olası kusurlarına vakıf olabilir ve almak istediğiniz aracı gerçek değerinde satın alabilirsiniz.