Ekspertiz Nasıl Yapılır

Oto Ekspertiz Testi Nasıl Yapılır?

            Son teknoloji cihazı olan dyno test ile aracın motor performası, aracın kaç beygir güç ürettiği, ne kadar tork ürettiği, gücün ne kadarını tekerleklere aktardığını ve meydana çıkan kayıp güç ortaya çıkarılır. Bir sonraki aşamada yanal kayma testi yapılarak, ön teker ve arka tekerler arasındaki oranlar ölçülerek güvenli sürüşe uygun olup olmadığı test edilir. Fren testinde ise aracın frenlerinin ne derece tutup tutmadığı, fren balataları ve diskleri kontrol edilir. Süspansiyon testinde ise aracın amortisörleri kontrol edilir.

            Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasındaki en iyisi olan Mezitli Oto Ekspertiz aracınızın her köşesini ve gözle görülmeyen her noktalarını, tecrübeli ve profesyonel ekiple analiz ederek merak edilenleri gözler önüne sergiler. Araçların boyası özel cihazlarla ölçülüp, kazası, değişeni veya boyanan parçaları var mı tespit edilir.

            Araç lifte kaldırılarak aracın alttan darbe alıp almadığı, motorda, şanzımanda, taban sacında hasar varsa not edilir. Aynı zamanda aracın şanzımanında, motorunda, difransiyelinde olabilecek yağ kaçakları var mı kontrol edilir. Bu aşamada lastik derinlikleride kontrol edilmektedir.

 

Oto Ekspertiz Raporu

            Tüm oto ekspertiz test aşamaları tamamlandıktan sonra elde edilen bilgiler ile Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasında en iyi firma olan Mezitli Oto Ekspertiz tarafından oto ekspertiz raporu hazırlanarak bir dosya halinde Mezitli Oto Ekspertiz garantisinde siz değerli müşterilerimize sunulur.

Alacağınız veya satacağınız her marka ve modal aracı Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasında seçkin bir yere sahip olan Mezitli Oto Ekspertiz noktasına getirebilirsiniz.