Araç Alırken Ekspertiz Raporu

Araç alırken sadece kaporta konusunda değil, birçok konuda ayrıntıların incelenmesi ve testlerin yapılması gerekir. İkinci el araç alan kişilerin bunları kendi başlarına yapabilmesi mümkün değildir. Ekspertiz ciddi bir iştir. Bu konuda Mersin Oto Ekpertiz firmaları içerisinde seçkin bir yere sahip olan Mezitli Oto Ekspertiz uzman personeli başarılı bir denetim yapmaktadır. Testlerin hepsi ayrı şekilde ele alınır, zira hepsinin bakılması gereken ayrı bölümleri ve detayları vardır. Ön düzen bölümü ile süspansiyon aynı testten geçmez. Hepsinin kendi içinde ayrıntıları bulunur. Bu nedenle kontroller yapılırken dikkatli olunmalıdır.

Araç satın alacak kişilerin baktıkları ilk şey kaportadır aslında. Sonuçta tüm ana hatları saklayan bu bölümün bakımlı olması önemlidir. Ayrıca orijinal şekilde tutulması da ayrı bir avantajdır. Bazen araç sahipleri her bilgiyi alıcılarla paylaşmaz. İşte tam da bu nedenle alıcıların kontrolleri bizzat kendilerinin yaptırması gerekir. Sonuçta ekspertiz raporu titizlikle hesaplanır. Testlerin yapım aşamasına, yaklaşım da önemlidir. Profesyonel ekibimiz kaporta gibi her bölüm için ayrı bir test yapar ve bunları rapor halinde sunar. Bizim için önemli olan alıcıların sorunsuz ve kendi istedikleri ölçütlere uygun araçları alabilmeleridir. Bunun için Mersin Oto Ekspertiz firmaları içerisinde en iyisi olan Mezitli Oto Ekspertiz olarak çalışmalarımızı tarafsız ve titiz yapıyoruz.

Kaportanın boyasının orijinal olması, aracın değerini arttıran bir kıstastır. Alım esnasında alıcı, bu detaya mutlaka bakmalıdır. Bazen dışarıdan hiçbir şey yok gibi görünse de, yapılan testler durumun çok daha farklı olduğunu ortaya koyabilir. Bu sebeple, araç alma sırasında gerek kaporta sorunları, gerekse diğer teknik detaylar konusunda ayrıntılı inceleme yapılmalıdır. Bu incelemeye uygun olarak alıcılar kararlarını vermelidir. Özellikle bütün olarak az sorunlu olan araçlar, aracı alacak kişilerin sonradan daha az sorun yaşamasına neden olur. İşte bu aşamalarda, Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasında seçkin bir yere sahip olan Mezitli Oto Ekspertiz olarak güvenle ve titizlikle işimizin hakkını verdiğimizi belirtmek isteriz.