Alt Takım Kontrolü

Araç Alt Takım testi nedir ve hangi kontrolleri kapsar ?

Araçların özellikle alt kısımlarında hayatı önem taşıyan unsurlar bulunmaktadır. Mersin Oto Ekspertiz firmaları içerisinde en iyisi olan Mezitli Oto Ekspertiz olarak son teknoloji makineler ile sizleri bu konuda hizmet vermekteyiz. Normal pozisyonda aracın altını görmek gerçekten çok zordur. Oto lifti kullanılarak aracın altına daha detaylı bir şekilde bakmak mümkün olabilir. Alt kısımda yapılan kontroller esnasında aracın bu bölgeden darbe alıp almadığını tespit etmek, bu şekilde daha kolay olur. Ön takımlar çok önemli olmakla birlikte, aracın müsait hale getirilmesi ile birlikte burada kontrol yapmak çok daha kolaylaşır.

Aracın altında bulunan pek çok malzeme ve sistem, gerekli kontroller ile birlikte gözden geçirilmelidir. Yağ kaçağı esasen bu gibi bir araştırma ile ortaya çıkabilir. Hasarlı ve değişmesi gereken parçaların yanı sıra, otomobilin alt kısmında bulunan bütün unsurların Mezitli Oto Ekspertiz’de tek tek gözden geçirildiğini söylemeliyiz. Ekspertiz raporları oluşturmak ve bu raporların doğru şeyleri söylediğini akıldan çıkarmamak gerekir. Araç bir kez oto lifti üzerine çıktığı zaman, alt kısmında bulunan bütün sorunları gözden geçirmek önemlidir. Motor kayışları şanzıman kontrolü aynı zamanda diferansiyel ve yakıt deposunun durumunu daha bu şekilde daha net ve ayrıntılı şekilde görmek mümkün olabilir. Rot kolu kontrolleri yine egzoz kontrolü ile birlikte, otomobilin müsait hale getirilmesi ile çok daha detaylı olarak gözden geçirilebilmektedir. Mezitli Oto Ekspertiz tarafından verilecek ekspertiz raporlarında genellikle bu düzenli kontrollerin, sonuçları ile birlikte yer almaktadır.

Her türlü kontrol ve rapor hazırlama noktasında doğru adresiniz olarak karşımıza çıkan  Mersin Oto Ekspertiz firmalarında seçkin bir yere sahip Mezitli Oto Ekspertiz, otomobillerin adeta sağlıklı rapor alma adresidir. Pek çok değişik marka ve model aracın son derece hassas ölçüm cihazları ile kontrol altına alınması, çok özel ve farklı bir hizmet. Düzenli, kaliteli ve geçerli bir rapor için, Mersin Oto Ekspertiz firmaları arasında bulunan Mezitli Oto Ekspertiz kaliteli yardım adına size destek vermeye devam ediyor. Her türlü iletişime olanak tanıyan uygun fiyatlarıyla da sizi destekleyen bir firmadan, kaliteli hizmet talep etmeyi ihmal etmeyin.